| Basisinformation | |
| Ref. nr. | VK.35755 |
| Mærke | Scania |
| Model | R530 A6x2NB |
| Årgang | 2022 |
| Aksler | 6x2 |
| Stand | Meget god |
| Registrering | |
| Reg. dato | 25-11-2022 |
| Sidst synet | Leveres nysynet samt indregistreret |
| Kabine | |
| Automatisk lys | ✔ |
| Adaptiv fartpilot | ✔ |
| Radio m. USB/AUX | ✔ |
| Multifunktionsrat | ✔ |
| Multifunktionslæderrat | ✔ |
| Bluetooth (Håndfri) | ✔ |
| Navigation | ✔ |
| Sædevarme | ✔ |
| Sæde ventilation | ✔ |
| LED-lygter | ✔ |
| LED-kørelys | ✔ |
| Lane-assist | ✔ |
| Hill-assist | ✔ |
| Klimaanlæg | ✔ |
| Aircooler | ✔ |
| Glassoltag | ✔ |
| Kabine udstyrspakke | Standard |
| Kabinetype | CR20H |
| Motor og Transmission | |
| Tank antal | 2 |
| Tank liter | 610l + 200l |
| Eurotype | Euro 6 |
| Motor | DC16 - V8 |
| HK | 530 |
| KM | 320000 |
| Gearkasse | OptiCruise |
| Dæk | |
| % tilbage | 75% - 75% - 75% |
| Størrelse | 385/65R22,5 - 315/70R22,5 - 315/60R22,5 |
| Bremser | |
| Skivebremse | ✔ |
| ABS | ✔ |
| Retarder | ✔ |
| Vægt | |
| Lastevne | 15.573 kg |
| Totalvægt | 26.000 kg |
| Egenvægt | 10.427 kg |
| Affjedring | |
| For, luft | ✔ |
| Bag, luft | ✔ |
| Chassis | |
| Akselafstand | 2.950 mm |
| Akseltryk, for | 8.000 kg |
| Akseltryk, bag | 11.500 kg + 7.500 kg |
| Chassishøjde | Normal |
| Drejeskammel | |
| Fabrikat | JOST |
| Forskydelig | ✔ |
Andre fra kategori (Trækker)
Scania R143H 420 V8 6x2/4 m. Hydraulik |Special paint & interior|Full air|Twinsteer|
| Reg. Dato.: | 03-02-1995 |
| Ref. Nr.: | VK.35887 |
| Stand: | Meget god |
| Se lastbil | |
FORD F-MAX 500 4X2 "Comfort Pack"
| Reg. Dato.: | 15-11-2021 |
| Ref. Nr.: | VK.35951 |
| Stand: | Meget god |
| Se lastbil | |
DAF XF 480 6x2*4 FTN m. Hydraulik
| Reg. Dato.: | 07-12-2022 |
| Ref. Nr.: | VK.35919 |
| Stand: | Meget god |
| Se lastbil | |
Engros
Scania T580 LA6X2MHA V8 "TOPLINE" M. HYDRAULIK *SKADE*
| Reg. Dato.: | 23-06-2005 |
| Ref. Nr.: | Komm. |
| Stand: | Godt brugt |
| Se lastbil | |
MAN 𝐄𝐌𝐎𝐒𝐒 TGS 28.320 6x2-2 BLS 𝐄-𝐓𝐫𝐮𝐜𝐤 m. Hydraulik "𝟑𝟓𝟎 𝐤𝐖𝐡"
| Reg. Dato.: | 16-06-2019 |
| Ref. Nr.: | VK.35690 |
| Stand: | Meget god |
| Se lastbil | |
MAN TGX 28.510 6x2=2 LL SA Individual Lion S m. Hydraulik
| Reg. Dato.: | 16-05-2023 |
| Ref. Nr.: | Komm. |
| Stand: | Meget god |
| Se lastbil | |
Scania R530 A6x2NB "Old-School" m. Hydraulik
| Reg. Dato.: | |
| Ref. Nr.: | VK.11930 |
| Stand: | Ikke angivet |
| Se lastbil | |
MAN TGX 28.500 6x2-2 BLS m. Hydraulik
| Reg. Dato.: | 12-10-2018 |
| Ref. Nr.: | VK.35559 |
| Stand: | Meget god |
| Se lastbil | |
Ny
DAF XG+ 480 FTN 6x2*4 "Jubilee-Edition" 67/75
| Reg. Dato.: | |
| Ref. Nr.: | VK.30400 |
| Stand: | Fabriksny |
| Se lastbil | |























